http://hamidestili.com/images/samad/football%20jonoob%20heder.jpg

تاريخ ارسال خبر : ۸۹/۰۹/۲۶

   برای دوست نادیده ام مهرزاد رییسی نژاد

حتما از من شکایت کن !

کاش ما هم پینوکیو بودیم!

عبدالصمدابراهیمی

تاسوعا چه حکایت غریبی دارد. سالها بود با خودم می گفتم مگر نه این است که همه یاران امام حسین(ع) در روز عاشورا به شهادت رسیده اند؟ پس اینکه برای ابالفضل(ع)روز تاسوعا وپیش از شهادتش مراسم برگزار می کنند چه صیغه ای است. امسال اما پاسخ سئوالم را گرفتم.

دشمنان از حضور علمدار رشید دشت نینوا درمیان لشکر اباعبدالله هراس داشتند. به همین دلیل به فکر افتادند که وی و برادرانش را از جبهه توحیدی امام حسین(ع) جدا کرده و به خود ملحق کنند .پس شمر بن ذی الجوشن که از قبیله ام البنین(مادر حضرت عباس(ع)) بود مأموریت یافت که به حضرت عباس(ع) و سه برادراش امان نامه دهد.عصر روز تاسوعا (نهم محرم) به نزدیکی خیمه گاه امام حسین(ع) رفت و فریاد زد: خواهر زادگانم کجایند؟ امام که منظور شمر را متوجه بود به برادران خود فرمود: پاسخ شمر را بدهید، اگرچه او فاسق است ولی با شما قرابت و رابطه خویشاوندی دارد.حضرت عباس(ع) به همراه برادرانش عبدالله، جعفر و عثمان نزد شمر حضور یافته و از او پرسیدند: چی می خواهی؟ شمر گفت: شما خواهر زادگان من هستید. بدانید تا ساعاتی دیگر شعله های جنگ برافروخته می شود و از یاران حسین بن علی کسی زنده نمی ماند. من برای شما امان نامه ای از عمر بن سعد آوردم. شما از این ساعت در امان ما هستید مشروط بر این که از یاری برادرتان حسین(ع) دست برداشته و سپاهش را ترک کنید.حضرت عباس که اسوه بی همتای غیرت، حمیت و وفاداری بود بر او بانگ زد و فرمود: بریده باد دستان تو و لعنت خدا بر تو و امان نامه تو. ای دشمن خدا! ما را فرمان می دهی که از یاری برادر و مولایمان حسین(ع) دست برداریم و سر در طاعت ملعونان و ناپاکان در آوریم. آیا ما را امان می دهی ولی برای فرزند رسول خدا(ص) امانی نیست؟شمر از پاسخ دندان شکن فرزندان ام البنین(س) ناامید و خشمگین شد و با سرافکندگی به خیمه گاه خویش برگشت.

عباس همانجا مرد. روز تاسوعا که شمر به او وعده داد آن علمدار رشید مرد وفردایش شهید شد.او با خودش می گفت: وای برتو عباس! چه کرده ای که دشمن تصور کرده می تواند تورا از برادرت حسین جدا کند؟ کجای کارت ایراد داشته؟

***

امیدوارم عزاداری های شما در این روزهای عزیز مورد قبول درگاه حق قرار گرفته باشد. در همین روزها کرکره وبلاگ ما هم به احترام عزای سالار شهیدان پایین بود هرچند از گوشه وکنار خبرها می رسید.یکی از این اخبار مصاحبه مهرزاد رییسی نژاد بود که لازم دیدم آن را با هم مرور کنیم:

***

پاسخ مهرزاد رئيسي  ن‍ژاد به كنگاني: كادر فني بايد پاسخگو باشد نه طلبكار!

مهرزاد رئيسي  ن‍ژاد رئيس هيئت مديره و عضو هيئت موسس باشگاه شاهين گفت: اينكه كنگاني گفته "جلسات و دخالت هاي صورت گرفته منجر به استعفاي بنده و بركناري سرمربي شد"، نادرست است براي اينكه اولين كسي كه موافق بركناري حميد استيلي بود كنگاني بود و اين موضوع توسط آقاي گزي نيز به طور علني بيان شده است. من با دروغ پردازيهاي كنگاني برخورد مي كنم و بزودي آنها را افشاء مي كنم. او نگذاشت اسپانسر 12 ميليارد توماني به باشگاه تزريق شود.

وي گفت: كنگاني بايد پاسخگوي قراردادهاي غير شفاف از جمله عماد رضا باشد. در جلسه  هيئت مديره جناب كنگاني اعلام كرد براي قرارداد عماد رضا 300 ميليون تومان بايد به باشگاه الزمالك و 200 ميليون تومان  به عماد رضا بدهيم كه اعلام كرده در آخر فصل مي گيرد، اما حالا مشخص شده است كه باشگاه مصري 370 ميليون گرفته و قرارداد عماد رضا 250 ميليون تومان بوده كه مي بايست 60 درصد آن هم اكنون  پرداخت شود. آيا اين دروغگويي به هيئت موسس و بازيكنان نيست؟

رئيسي  ن‍ژاد افزود: براي ما شاهين بزرگتر از افراد است و براي همين بايد تنها به شاهين فكر كنيم، اينكه كنگاني گفته "اتفاقات رخ داده در شاهين بخاطر برخي اغراض بوده، نه مسائل و دغدغه هاي فني"، اشتباه است. امروز شاهين در قعر جدول قرار گرفته و كادر فني بايد پاسخگو باشد نه اينكه طلبكار! هيئت موسس و كنگاني به عنوان مديرعامل با بركناري استيلي موافق بودند ولي الان طوري رفتار شده مثل اينكه هيئت موسس شاهين توي زمين بوده و نتوانسته گل بزند و امتياز بگيرد و همه تقصيرها افتاده گردن هيئت موسس و مثل اينكه استيلي و كادر فني هيچ مسئوليتي نداشته اند.

وي گفت: كنگاني به عنوان مديرعامل شاهين نبايد سرنوشت خود را با كادر فني گره بزند، بايد جايگاه مديرعاملي حفظ شود تا به موقع بتواند با كادر فني برخورد نمايد نه اينكه مديرعامل به عنوان يكي از اعضاي كادر فني درآيد. در هر صورت امروز سرنوشت كنگاني با سرنوشت كادر فني شاهين گره خورده و اين ريسك بزرگي براي مديرعاملي است كه بايد بالاتر از كادر فني قرار بگيرد و در شرايط بحراني اقدام به اتخاذ تصميمات مهم نمايد.رئيسي ن‍ژاد رئيس هيئت مديره و عضو هيئت موسس باشگاه شاهين  در پايان اعلام كرد: از عبدالصمد ابراهيمي روزنامه نگار تهراني به دليل گزارش غلط از جلسه هيئت موسس شاهين و توهين به اعضاء هيئت موسس اين باشگاه كه در واقع توهين به هواداران باشگاه مي باشد شكايت مي كنيم.

***

هنوز برای نتیجه گیری از این صحبت ها زود است.می دانم دراز نویسی هایم حوصله تان را سر می برداما به هرحال باید گفتنی ها را گفت. بیایید باهم به شهریور سال جاری برگردیم. آنجایی که بحث اسپانسر12میلیاردی رسانه ای شد:

مدیرعامل سابق شاهین بوشهر گفت: قرار بود شرکتی بسیار معتبر در تهران با انعقاد قراردادی، مبلغ 12 میلیارد تومان به تیم شاهین کمک کند که متأسفانه برخی که منافع خود را در خطر می دیدند از انعقاد این قرارداد تاریخی و مهم جلوگیری کردند.

به گزارش "سوک" محمد نجفی با بیان این مطلب افزود: در نشستی که در تهران به همراه عطارزاده، نماینده سابق بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با مدیرعامل یکی از معتبرترین شرکت های کشور داشته ایم، قرار بود تیم شاهین را تحت پوشش این شرکت قرار دهیم، اتفاقی که اگر روی می داد شاهین برای همیشه از معضلات و مشکلات کنونی رهایی می یافت.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار "سوک" مبنی بر این که دلیل شما برای رایزنی با مدیران این شرکت چه بوده است ابراز داشت: در آن زمان بنده هیچ سمتی در تیم شاهین نداشتم و فقط از روی دلسوزی و رفع مشکلات، این جلسه را ترتیب دادم.

مدیرعامل سابق شاهین با بیان این که این موضوع را به اطلاع هیأت مؤسس باشگاه رساندم اظهار داشت: به آقایان محمد رضا محمدی و مهرزاد رییسی نژاد اعلام کردم که دیگر به صلاح نیست برای شاهین وام بگیرید و بهتر است برای رفع مشکلات و معضلات این تیم، قرارداد با این شرکت معتبر را پیگیری نمایید.نجفی با اشاره به تجربه های بسیار خوب تیم های سپاهان اصفهان، فولاد خوزستان و استیل آذین افزود: همانطور که می دانیم سپاهان اصفهان نیز در گذشته با نام شاهین در بازی ها حضور داشت اما امروزه با تدابیر درست و منطقی که مدیران آن اندیشیدند مشکلات آن رفع شده و در حال حاضر یکی از بهترین تیم های لیگ ایران است.وی در پاسخ به سئوال خبرنگار "سوک" که اگر این قرارداد منعقد می شد تکلیف تیم شاهین چه بود گفت: ما سه شرط برای انعقاد این قرارداد مطرح کردیم که طرف مقابل نیز این شروط را پذیرفت.

نجفی در خصوص سه شرط مطرح شده اظهار داشت: قرار بر این بود که نام تیم شاهین فقط شاهین باشد، این تیم از بوشهر خارج نشود و بازی های آن نیز در شهر بوشهر انجام شود و در مقابل فقط مالکیت باشگاه در اختیار اسپانسر قرار گرفته تا بتوانند برای آن تصمیم گیری کنند.

مدیرعامل سابق شاهین بوشهر با بیان این که مدیران این شرکت قول دادند که در سال اول 12 میلیارد تومان به این تیم کمک کنند افزود: آن ها گفتند که در سال دوم مبلغ 20 میلیارد تومان به شاهین کمک کرده و شما می توانید تیم را برای شرکت در بازی های آسیایی ببندید.نجفی با بیان این که حتی مدیرعامل این شرکت پیش از آغاز فصل و در آن نشست اجازه خواست تا به صورت تلفنی با حمید استیلی صحبت کند اظهار داشت: در همان نشست وی درخواست کرد تا با استیلی صحبت کرده و به وی قول 2 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی های بازیکنان فصل قبل شاهین بدهد.

مدیرعامل سابق شاهین بوشهر در پاسخ به این سئوال خبرنگار "سوک" که اگر زیربار این قرارداد می رفتید ممکن بود امتیاز تیم شاهین به فروش برسد افزود: به هیچ عنوان بحث خرید و فروش تیم شاهین مطرح نبود و مدیران شرکتی که قرار بود اسپانسر شاهین شوند قول دادند در صورت فسخ قرارداد، یا تیم را به مردم بوشهر هدیه می کنند و یا اسپانسر قدرتمند دیگری معرفی می نمایند.

 

وی با بیان این که از مدیران شرکت مذکور خواستیم به ما فرصت بدهند تا با هیأت مؤسس رایزنی کنیم ابراز داشت: آقایان محمدی و رییسی نژاد وظیفه رایزنی با هیأت مؤسس را بر عهده داشتند که پس از مذاکرات با آنان، به ما اعلام کردند که برخی از اعضاء هیأت مؤسس زیربار این قرارداد نرفته است.

مدیرعامل سابق شاهین در پاسخ به این سئوال خبرنگار "سوک" که درخواست آنان از شما چه بود ابراز داشت: ما به آنان اعلام کردیم که سرمایه ای برای اختصاص به شما نداریم اما شما می توانید در تمامی مناقصه های عمرانی و حتی پروژه های مربوط به مصوبات سفر رییس جمهور شرکت کرده و علاوه بر خدمت به استان، از منفعت احداث این پروژه ها نیز بهره مند شوید.

وی با اشاره به استقبال آیت الله صفایی بوشهری از این طرح اظهار داشت: اسپانسر مذکور درخواست ما را قبول و فقط اعلام کرد که برای اعتبار بیشتر این قرارداد امضاء نماینده ولی فقیه در استان و همچنین استاندار بوشهر باید در قرارداد محضری باشد.نجفی ادامه داد: به هیأت مؤسس گفتیم که صلح نامه منعقد شده با پارس جنوبی را فسخ کنید تا با انعقاد قرارداد با این شرکت، آینده مالی شاهین را تضمین کنیم.

وی با بیان این که متأسفانه این پیشنهاد به مذاق برخی در هیأت مؤسس خوش نیامد افزود: آقای رییسی نژاد گفتند که با این درخواست شما در هیأت مؤسس مخالفت شده است و برخی ناراحت شدند.

مدیرعامل سابق شاهین با اشاره به رایزنی هایی که با نماینده ولی فقیه در استان، معاون سیاسی استاندار، مدیرکل تربیت بدنی و سایر مسئولین مربوطه صورت گرفته است ابراز داشت: آیت الله صفایی بوشهری از بنده 7 روز فرصت خواست تا موضوع را پیگیری کند اما متأسفانه برخی نخواستند این کار بسیار خوب و تاریخی انجام شود.نجفی با بیان این که اگر قرار است تیم شاهین در بوشهر باشد، بازی هایش نیز در بوشهر برگزار شود و نامش نیز شاهین باشد پس چه مشکلی وجود دارد اظهار داشت: اگر این کار عملی می شد شاهین برای همیشه از مشکلات و معضلات مالی در امان بود.

مدیرعامل سابق شاهین با بیان این که متأسفانه امروزه برخی که توان تیمداری ندارند اوضاع را در تیم شاهین در دست گرفته اند افزود: مسبب تمامی باخت هایی که شاهین در بازی های اخیر متحمل شده هیأت مؤسس این باشگاه است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار "سوک" درخصوص عملکرد مدیرعامل این تیم نیز اظهار داشت: آقای کنگانی زحمات خود را کشیده و در حد توان نیز کار کرده اما به نظر بنده هیأت مؤسس باید با تدبیر و توانمندی خودشان شرایط را طوری فراهم کنند تا مدیریت بتواند به طور صحیح تیم را اداره کند و به همین دلیل آن ها باید در پیشگاه مردم استان پاسخگو باشند.

***

واکنش کنگانی:یا  نمی دانند اسپانسر چیست یا خبر ندارند 12میلیارد چقدر است؟

مدیر عامل شاهین در واکنش به سخنان اخیر نجفي، مديرعامل سابق اين تیم در خصوص معرفی یک اسپانسر که حاضر به سرمایه گذاری 12 میلیارد تومانی در تيم ليگ برتري شاهين شده بود گفت: ماجراي اين خبر و معرفی اسپانسر مالي شاهين حکایت آن دزدی است که قاضی حکم کرد به او 500 ضربه شلاق بزنند. دزد رو به قاضی کرد و گفت اقای قاضی یا شما نمی دانید شلاق خوردن چیست و چقدر درد دارد و یا انکه خبر نداريد 500 چقدر است!

حالا دوستانی که ادعای معرفی اسپانسر 12 میلیاردتومانی برای شاهین دارند یا نمی دانند اسپانسر چیست یا انکه خبر ندارید 12 میلیارد چقدر است؟

مجيد حسيني كنگاني یاد آور شد: تا انجایی که من اطلاع دارم تیم های بزرگی چون استقلال و پرسپولیس نیز نتوانسته اند اسپانسری بیش از 2 میلیارد تومانی داشته باشند حال چگونه است که یک شرکت خصوصی حاضر می شود 12 میلیارد تومان در شاهین سرمایه گذاری کند جای سوال است.

کنگانی با اشاره به نقش اسپانسر در تیم های فوتبال گفت: ازآنجا نقش اسپانسر نقش حمایتی دارد شرکت های خصوص یا دولتی در قبال پرداخت بخشی ازهزینه های باشگاه از ظرفیت تبلیغاتی آن تیم به نفع خود استفاده می برند.

وی یاد آور شد: آنچه در باره معرفی اسپانسر گفته شده صحت ندارد و هیچ شرکت یا موسسه خصوصی درخواست حمایت مالی شاهین نداشته بلکه شرکتی که معرفی شده بود درخواست خرید امتیاز تیم شاهین را داشت که هیئت موسس باشگاه حاضر به پذیرش این درخواست نشد.

مدیر عامل تیم شاهین ادامه داد: از آنجا که خریدار امتیاز تیم می تواند امتیاز خود را به هر شهری که بخواهد منتقل کند شرط این شرکت برای ماندن در بوشهر را عملی ندانستند؛ چرا که این شرکت درخواست نمود پس از خرید امتیاز شاهین بتواند در پروژه های کلان اقتصادی در استان مشارکت نماید که این موضوع از حدود اختیارات مدیران باشگاه خارج بود. لذا در مذاکراتی که با این شرکت داشتیم عملا بحث اسپانسری مطرح نبود و حرف از واگذاری مالکیت باشگاه شاهین به ميان آمد که باتوجه به ابهامات موجود، این پیشنهاد مورد موافقت هیئت موسسین باشگاه قرار نگرفت.

وی تاکید كرد: اراده هیئت موسسین باشگاه رشد و ارتقاء تیم قدیمی و محبوب شاهین با حفظ همین نام و برای مردم استان بوشهر است  و تصمیم گیری درباره هر گونه تغییر در وضعیت در مالکیت و یا پذیرش حمایت های مالی از تیم شاهین از حدود اختیار هیئت موسسین باشگاه می باشد که با توجه به مذاکراتی که طی چند روز گذشته با وزارت نفت صورت گرفته اکنون این مهم نهایی شده است.

وی افزود: از زمان حضورم در باشگاه شاهین بخش عمده وقت خود را صرف عمل کردن به تعهدات قبلی باشگاه شاهین و پرداخت بدهی هایی کردم که بخشی از آن مربوط به زمان مدیریت برخی از همین دوستانی است که اکنون ادعای  معرفی اسپانسر برای شاهین را دارند .

وی ادامه داد: باید از این دوستان سوال کرد اگر شما این توان را دارید كه شرکتی را برای حمایت 12 میلیاردی از تیم شاهین متقاعد کنید چرا در زمان مدیریت تان ، باشگاه آنقدر در مشکلات مالی فرو رفته بود و بدهی هایش به اندازه اي انباشته شده بود که شاهين را در آستانه فرو پاشی قرار داد و حتی در مقطعی بخاطر این بدهی ها درب باشگاه را پلمپ کرده و حسابهای باشگاه را مسدود کردند.

***

تا همین جای مطلب از شما جناب آقای رییسی نژاد که شنیده ام تحصیلات حقوقی دارید سئوال می کنم وقبل از آن یادآوری می نمایم که بی شک با این معانی بیش از من خرده پا آشنایی دارید:

اسپانسر : حمایت کردن، قبول مسئولیت کردن یا تعهدکردن است.

مالكيت: حق استعمال و بهره‌برداري و انتقال يك چيز

انتقال:‌زوال مالكيت مالك نسبت به مال معين به نفع مالك جديد.

شما گفته اید کنگانی نگذاشت اسپانسر 12 ميليارد توماني به باشگاه تزريق شود. آقای نجفی گفته اند شما به آنها فرموده اید که هیئت موسس مخالف این موضوع بوده.بی شک طرحی که در یک جمع مطرح می شود با رای یک نفر از درجه اعتبار ساقط نمی گردد مگر آنکه آن یک نفر حق وتو داشته باشد که بعید می دانم در هیئت موسس شاهین کسی حق رایی فراتر از یک نفر را به خود اختصاص داشته باشد.

چگونه آن زمان که کنگانی  طرح اسپانسر را تکذیب کرد واز مخالفت هیئت موسس سخن گفت یا نجفی هم به نقل از شما وآقای محمدی توپ را به زمین هیئت موسس انداخت شما نخواستید با دروغ پردازی ها مقابله کنید وامروز این علم را برافراشته اید؟ دوست نادیده ام! امیدوارم که ادعا نکنید قصد داشتید تیم به حاشیه نروید. چرا که امروز اوضاع به مراتب حساس تر از آن زمان است وشما با این مصاحبه اخیرتان کم به طبل حواشی نکوبیده اید!بالاخره شما یا حالا حقیقت ماجرا را می گویید ویا قبلا به آقای نجفی گفته اید. نمی شود که هردوجا درست گفته باشید. می شود؟

برادر عزیز! از شما که فارغ التحصیل رشته حقوقید بعید است آنجایی که بحث انتقال مالکیت مطرح می شود از واژه اسپانسر بهره بگیرید.روزگاری ایران خودرو هم مالک ابومسلم شد. قطعا به مسائل فوتبال بیش از من اشراف دارید ومی دانید فرایندهای بعدی این انتقال چه بود وبرسر آن باشگاه چه آمد.بحث من موافقت یا مخالفت با این انتقال نیست بلکه می گویم نام آن را حمایت نگذارید واز واژه اسپانسر بهره نبرید.حداقلش این بوده که آنها می خواستند باشگاه را اجاره کنند.به راستی اگر قرار بودبه گفته آقای نجفی در مقابل پرداخت 12میلیاردی فقط مالکیت باشگاه در اختیار اسپانسر قرار گرفته تا بتوانند برای آن تصمیم گیری کنند تکلیف هیئت موسسی که می فرمایید توهین به آنها توهین به مردم است چه می شد؟چه «فقط »درد آور وسنگینی!یادتان باشد قرار بوده اسپانسر(شما بخوانید مالک)برای باشگاه تصمیم بگیرد نه هیئت موسس!

 

نگاهی به اظهارات گزی

اما آقای ریسی نژاد!در باب اینکه مرا از شکایتتان باخبر کرده اید ممنونم.ولی حالا که داریم دوستانه باهم حرف می زنیم وهنوز ابلاغ وقت رسیدگی واحضاریه به دستم نرسیده اجازه بدهید همین روال گفتگورا ادامه دهیم.به چند مصاحبه مختلف توجه کنید:

گزی: از زمان کنگانی هیئت مدیره نداریم!

رييس هيات موسس شاهين بوشهر درباره جزئيات بركناري حميد استيلي از مربيگري شاهين بوشهر مي گويد: اين تصميم از سوي هيات مديره گرفته شد كه همان اعضاي هيات موسس باشگاه بودند، چرا كه از زمان انتصاب حسيني كنگاني به عنوان مديرعامل، باشگاه هيات مديره نداشت و طبق اساسنامه، هيات موسس باشگاه عهده دار هيات مديره مي شود.وي ادامه داد: مديرعامل باشگاه در همان جلسه كه شنبه برگزار شد، تصريح كرد كه حميد استيلي نمي تواند در شاهين موفق شود، اما نمي دانيم پس از آن كه ايشان صورتجلسه را با خود برد، چه اتفاقي افتاد.

کنگانی:حاشیه های شاهین زیر سر یکی از مسئولان بود

در حالي كه حميد استيلي مي گويد بخاطر درخواست امام جمعه بوشهر به شاهين باز مي گردد، حسيني كنگاني نيز در واكنش به عدم پذيرش استعفايش تصريح كرد: استعفاي وي بخاطر حاشيه سازي برخي از جمله فردي بود كه در شاهين مسئوليت داشت.كنگاني در سخناني درباره استعفايش تصريح كرد: يكي از كساني كه در باشگاه مسئوليت داشت، حاشيه هايي را راه انداخت و در اين ميان شايعه اسپانسر 12 ميليارد توماني مطرح شد و آن فرد هم تلاش كرد تا كارهاي بزرگي به دلخواه خود انجام داده و مديريت و كادر فني در اختيار وي باشند.

وي افزود: پس از اينكه نتوانستيم نتايج دلخواه را در ليگ كسب كنيم، اين فرد اختلافاتي بين هيات موسس باشگاه به وجود آورده و تلاش كرد تا كادر فني و مديريت را در اختيار خودش باشد و جلسات و دخالت هاي صورت گرفته منجر به اين استعفاي بنده و بركناري سرمربي شد، هرچند اين فرد با درايت هيات موسس باشگاه شناسايي گرديد.

در همين زمان فردوسي پور از كنگاني پرسيد "يعني روز شنبه اين درايت در هيات موسس باشگاه نبود كه راي به بركناري سرمربي دادند كه  استعفاي شما را در برداشت و پس از 24 ساعت اين درايت ايجاد شد؟"

مدير شاهين نيز بيان كرد:  برخي اتفاقات حاشيه اي تا زماني كه روشن و مشخص نشود، تصميم گيري درباره آنها دشوار است، اما به محض اينكه همه چيز روشن شد، متوجه مي شويم كه اتفاقات رخ داده در شاهين بخاطر برخي اغراض بوده، نه مسائل و دغدغه هاي فني.

استیلی: کنگانی مخالف اخراج من بود

استيلي در گفتگو با ایسنا گفت: تيمي كه ما ساختيم از نظر ارائه بازي‌هاي فني جزو تيم‌هاي بالاي جدول است. ما هم دربخش دفاع و هم در حمله خوب كار مي‌كنيم و مورد تاييد كارشناسان فوتبال هم قرار گرفته‌ايم اما تنها درنتيجه‌گيري مشكلاتي داشتيم، كما اين كه شرايط داوري هم به ما لطمه زد اما هيچ وقت آنها را عنوان نكردم.

وي با بيان اين كه مجيد كنگاني مديرعامل باشگاه شاهين با جدايي‌اش از اين تيم مخالف بوده، خاطرنشان كرد: كنگاني مخالف بركناري من بود و به خاطر اين اتفاق استعفا داد و رفت اما در بازگشت به شاهين خوشحالم كه او هم به مسوليتش برمي‌گردد.

وي افزود: تا پايان ليگ هنوز 16 هفته و48 امتياز باقي است و با اين شيوه‌اي كه ما كار مي‌كنيم انشاالله مي‌توانيم نتيجه‌گيري هم داشته باشيم. عمادرضا مهاجم عراقي توانمندي است كه به شاهين پيوسته و او مي‌تواند برخي از مشكلات ما را در گلزني حل كند.

  مهاجراني: استعفاي کنگاني به برکناري استيلي ربط دارد

 مديرفني تيم فوتبال شاهين بوشهر استعفاي مديرعامل اين باشگاه را با برکناري حميد استيلي سرمربي اين تيم مرتبط دانست.مهاجرانی در مورد دلایل استعفای کنگانی اظهار داشت: کنگانی تا روز آخر از استیلی و کادر فنی تیم شاهین حمایت کرد و مخالف قطع همکاری با استیلی بود. شک ندارم شاید در نشست هیئت موسس باشگاه هم وی با قطع همکاری استیلی با شاهین مخالف بوده و استعفای این مدیر با جدایی استیلی بی ربط نیست.

***

پزشک قانونی به تیمارستانی سرکی کشید و مردی را میان دیوانگان دید که به نظرخیلی باهوش می آمد وی او را صدا کرد و با کمال مهربانی پرسید :می بخشید آقا شمارا به چه علت به تیمارستان آورده اند؟مرد در جواب گفت:آقای دکتر بنده زنی گرفتم که دختری 18 ساله داشت.روزی پدرم از این دختر خوشش آمد و او را گرفت از آن روز به بعد زن من ،مادر زن پدر شوهرش شد و چندی بعد دختر زن من که زن پدرم پسری زائید که نامش را چنگیز گذاشت .چنگیز برادر من شد زیرا پسر پدرم بود.اما در همان حال چنگیز نوه زنم بود و از قرار نوه من هم میشد و من پدر بزرگ برادر تنی خود شده بودم!چندی بعد زن من پسری زائید و از آن روز زن پدرم خواهر ناتنی پسرم و حتی مادر بزرگ اوشد . در صورتی که پسرم برادر مادر بزرگ خود و حتی نوه او بوداز طرفی چون مادر فعلی من (یعنی دختر زنم)خواهر پسرم میشود بنده ظاهرا خواهر زاده پسرم شده ام . ضمنا من پدر مادرم و پدربزرگ خود هستم . پس پدرم هم برادر من  و هم نوه ام است!!حالا آقای دکتر اگر شما هم به چنین مصیبتی گرفتار می شدید آیا کارتان به تیمارستان نمی کشید؟

***

شما را رییس هیئت مدیره باشگاه خوانده اند وآقای گزی معتقد است باشگاه هیئت مدیره ندارد.اگر هیئت مدیره دارد چرا هیئت موسس برای کادر فنی تصمیم گرفته؟اگر هیئت موسس ناظر بر امور باشگاه است چگونه قرارداد عمادرضا به گفته خودتان با این همه ابهام منعقد گردیده؟ آیا اسناد تجاری وتعهد آور باشگاه صرفا با امضای مدیر عامل تنظیم می گردد یا پرداخت ها سیکل قانونی دارند؟انشالله که پاسختان گزینه نخست است  چون اگر بر تک محوری مدیر عامل صحه بگذارید باید به همه امور باشگاه شک کرد.با این همه پیچیدگی در گفتار وابهام در مصاحبه ها، اگر من روزنامه نگاربه زعم شما فقط گزارش دروغ نوشته ام ودیوانه نشده ام باید فریاد یا للعجب سرداد.

چگونه تازه متوجه شده اید که قرار داد عمادرضا مشکل دارد؟ مهمتر اینکه چرا چنین موضوع مهمی را رسانه ای می کنید تا فرد متخلف بتواند برای گریز از آن به فکر چاره اندیشی باشد؟وقتی شما به خود اجازه می دهید مسائلی مهم از این دست را که بی شک در طبقه بندی اسناد مرتبه ای کمتر از خیلی محرمانه را به خود اختصاص نمی دهد را علنی نمایید ،دیگر دوستان هم می توانسته اند موضوعی مثل دیالوگ های رد وبدل شده در جلسه هیئت موسس را علنی کنند وبه خبرنگاران (حال به درست یا غلط)انتقال دهند.تاکید می کنم یکی از حاضرین در جلسه، تمام آن گفتار را منتقل کرده وفایل صوتی آن هم موجود است.

برادر گرامی!در میان این همه ابهام وبا عرض معذرت دروغ پردازی ،توقع نداشته باشید رسانه ها با ذهن زیبا وعاری از هرگونه تشکیک وارد ماجرا شوند.از دیر باز گفته اند«آقاآقا گفتن به آدم ها از درون خانه آغاز می شود» در باشگاهی با این همه هیاهو ونزاع های علنی ، خنده دار نیست که توپ را به زمین رسانه وخبرنگار بیاندازید؟

باشگاهی که شنبه مربی اش عزل می شود ویکشنبه با سلام وصلوات برمی گردد،باشگاهی که رییس هیئت مدیره اش معتقد است مدیر عامل صورتجلسه را امضا کرده ومدیر عامل آن را تکذیب می کند، باشگاهی که می گویند صورتجلسه را مدیر عامل با خود برده است،باشگاهی که هیئت موسسش از قرار دادها ودریافت وپرداخت ها بی خبر باشد،باشگاهی که مربی را در جلسه فنی نمی خواهند تا بعد مربی بگوید مدیر عامل با رفتنم مخالف است وهیئت موسس فریاد بزند که مدیر عامل موافق بود، باشگاهی که برخلاف همه جای دنیا که مدیر عامل مجری مصوبات هیئت مدیره است، اینجا گویاهیئت موسس ( که گفته می شود همان هیئت مدیره است) مصوبات مدیر را اجرا می کند ورای به بازگشت مربی معزول می دهد، باشگاهی که جای سئوال دارد که اگر کنگانی با رفتن استیلی موافق بود پس چرا خودش هم استعفا داد اما کسی پاسخت را نمی دهد،باشگاهی که در پربیننده ترین برنامه تلویزیون مورد این سئوال واقع می گردد که چرا شنبه درایت نداشته ویکشنبه بادرایت شده،باشگاهی که شما می گویید کادرفنی اش باید پاسخگو باشد ونه طلبکار، اما خودتان هم برای پاسخگویی دعوتشان نمی کنید تا در ادامه  با عزلشان وبازگشتی قهرمانانه(!) طلبکارهم شوند،باشگاهی که سرمربی اش معتقد است در بازگشت هم با همان روش کار می کند،باشگاهی که درآن فرق اسپانسر با مالک را در نظر نمی گیرند،باشگاهی که با وجود رتبه هیجدهم تیم فوتبالش به گفته خودتان همه تقصیرات بر گردن هیئت موسس افتاده، باشگاهی که به گفته خودتان نامش از نام افراد مهمتر است اما بر پایه فردمحوری می چرخد چه نیازی به این دارد که کسی بخواهد برعلیه اش شمشیر بکشدوبا این همه هیولای حاشیه درونی برایش حاشیه سازی کند؟

جناب آقای رییسی نژاد عزیز!

حتما از من شکایت کن.دوست دارم در دادگاه حاضر شوم تا معنای راست گویی را متوجه شوم.آنجا گویا معنایش آن است که «آنچه ما می گوییم حرف راست است وگفتار دیگران عین دروغ تلقی می گردد»در باشگاهی با این همه دروغ(صراحتم را ببخشید، با توجه به تمام نوشته های فوق که اظهارات متناقض دوستان است) بی شک گزارشات رسانه ها هم دروغ تلقی می گردد زیرا مدتهاست از راستی فاصله گرفته ایم.کاش ما آدم ها هم پینوکیو بودیم تا هرگاه بیانمان عاری از راستی وحقیقت می شد بینی مان قد می کشید ورسوایمان می کرد. امروز که پینوکیو نیستیم ودروغ هم که کنتور ندارد پس حق با همه ماست.

دوست گرامی!

توهینی به هیئت موسس نکرده ام وبه خودم اجازه نمی دهم به هیچ کسی توهین  کنم اما اینکه شما معتقدید توهین به هیئت موسس توهین به هواداران است هم نکته جالبی است. عادت خوبي نيست «خود» را «همه» گرفتن و دايما از قول «ديگران» حرف زدن، بنابراين دايما كوشيده‌ ام آنچه مي‌گويم  یا می نویسم بازتابنده افكار خودم يا دست كم «بخشي» از افكار عمومي باشد كه سعي كرده‌ ام همسو با اندیشه اش ونه به نمايندگي‌اش برخيزيم. با اين همه گویا شما از فرو رفتن در قالب «ملت» و سخن گفتن از جانب آنان تحت نام «هواداران شاهین» ابایی ندارید. برمن خواهید بخشید اگر بپرسم منظورتان از هواداران آیا همانهایی است که در خبرهای سایت های گوناگون شعارشان به تیتر تبدیل شده بود که فریاد زده اند:«هیئت موسس دروغگو نمی خوایم نمی خوایم»؟اگر آنجا هم « میزان رای ملت باشد» که انشااله هست ، پس شما لطفا نماینده آنها نباشید چون در همین مدت ،بسیاری هم با من تماس گرفته اند واز بیان شفاف مسائل در این چهاردیواری محقر تشکر کرده اند اما هیچگاه خودم را نماینده آنان نمی پندارم زیرا با رای کسی برگزیده نشده ام کما اینکه اگر مردم قرار بود هیئت موسس را برگزینند ورای آنان ملاک بود، شاید(گفتم شاید) ترکیب فعلی متحول می شد. پس انتصابات را انتخابات تلقی نکنید وبه جمعی بی جهت مشروعیت مردمی ندهید که گناهی نابخشودنی است.

جناب آقای رییسی نژاد،عضو هیئت موسس ورییس هیئت مدیره باشگاه شاهین!

روستا زاده ای از بوشهرم .روی زمین های داغ آنجا کم پاهایم تاول نزده اند.نفی بلدم کرده اید وتهرانی ام خوانده اید، ممنون!من هم عضو کوچکی از هواداران شاهینم که به صاحب همین روزهای عزیز قسم می خورم با بردهایش خندیده وبا باخت هایش مغموم شده ام. با آن بخش از گفتارتان که گفته اید «كنگاني به عنوان مديرعامل شاهين نبايد سرنوشت خود را با كادر فني گره بزند، بايد جايگاه مديرعاملي حفظ شود تا به موقع بتواند با كادر فني برخورد نمايد نه اينكه مديرعامل به عنوان يكي از اعضاي كادر فني درآيد. در هر صورت امروز سرنوشت كنگاني با سرنوشت كادر فني شاهين گره خورده و اين ريسك بزرگي براي مديرعاملي است كه بايد بالاتر از كادر فني قرار بگيرد و در شرايط بحراني اقدام به اتخاذ تصميمات مهم نمايد» موافقم ودربست آن را قبول دارم اما می پرسم چرا در این باشگاه این وضعیت که به زعم شما ریسک بزرگی است حاکم شده است؟ این بار هم آیا من مقصرم؟در همان گزارش به زعم شما دروغین هم نوشته شده بود که کنگانی با فرصت دوهفته ای به استیلی موافق بوده وحال شماهم با اجرای همان خواسته ثابت کرده اید او نه با رفتن کادرفنی که با چگونه وچه زمانی رفتن آنها مشکل داشته است.دغدغه هیئت موسس هم احتمالا این بود که مربی ای مثل یاوری را از دست ندهند وتعجیلشان براین اصل بوده که به همین روزهای عزیز مجدد قسم می خورم من هم چنین ایده ای داشتم ومعتقد بودم تنهاشوک انضباط یاوری می تواند گره شاهین را بگشایدودر این باب شاهدان حی وحاضری هم هستند که بر این گفته ام شهادت می دهندوگرنه مشکل شاهین پرداختن به سیستم ها و... نبوده ونیست.

قطعا نوشتاربلندم را به جهت تصدیع اوقاتتان برمن می بخشید زیراخواستم جای هیچ شک وشبهه ای باقی نماند. بی صبرانه منتظر احضاریه  وابلاغ وقت رسیدگی هستم .

پ.ن:

می دانم که شاهین بازی حساسی روز یکشنبه مقابل پیکان دارد. اگر دوستان بگذارند وبازهم جوسازی نکنند تصمیم دارم تا بعد از آن بازی وارد مسائل حاشیه ای نشوم.اعضای محترم هیئت موسس هم قطعا بهتر ازمن شرایط را درک می کنند وکارزار با من را به همان قضا وقانون خواهند سپرد ومشکلات درونی باشگاه راهم رودررو ونه در رسانه ها رفع خواهند نمود. انشااله.

Copyright 2011 All Rights Reserved 2010-2011 © by Footballjonoob.com
This Template Designed By Ali Reza
Zafari

http://hamidestili.com/images/football%20jonoob%202%20copy.jpg
لیگ برتر (خلیج فارس)
تيم بازيها امتياز
1 ذوب‌آهن 24 48
2 استقلال 24 44
3 سپاهان 23 43
4 تراکتور‌سازي 24 41
5 پرسپوليس 24 40
6 مس 24 38
7 فولاد 24 33
8 صباي‌قم 24 33
9 صنعت نفت 23 32
10 ملوان 24 30
11 سايپا 24 28
12 راه‌آهن 24 28
13 پيكان 24 25
14
شاهين
24 24
15 نفت تهران 24 24
16 شهرداري تبريز 24 24
17 پاس 24 21
18 استيل‌آذين 24 20